Yurt dışı marka tescil

Yurt dışı marka tescil

Yurt dışı marka tescil işlemleri hangi ülkede yapılmış ise sadece o ülke üzerinde geçerliliği olan ve müracaat sahibine hak sahipliği tanıyan işlemlerdir. Müracaat sahipleri markalarını hangi ülkede tescil ettirmek istiyorlarsa o ülkede başvuru işlemi yapmak zorundadır.

Türkiyede yapılan müraacatların, yurt dışında geçerli olmadığını birçok patent firması bahsetmemekte olup bilgilendirme konusunda eksik hizmet vermektedirler.

Firma prensiplerimiz arasında müşteri ile uzun süreli çalışmayı kaide edinmiş olmamız ve bu prensiple hareket ederek doğru bilgiyi tarafnıza sunmak olmaktadır.

Yurt Dışı Tescil Sistemleri

Yurt dışı tescil sistemleri, Madrid Protokolü Wipo ile başvuru, Avrupa Topluluk marka başvurusu, Avrasya Bölgesel marka tescil başvurusu, Afrika ülkeleri birliği marka tescili (Oapi), Arap Birliği marka tescili

Yurt Dışı Marka Maliyeti

Yurt dışı marka maliyeti, Marka tescili maliyetleri ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Örneğin özellikle Arap ülkelerinde elçilik ücretleri çok daha fazla olabilmektedir. Başvuru yapılan ülke için antlaşma söz konusu ise öncelikle bu kanallara başvuru yapılarak işlemler yürütülebilir.

Yurt Dışı Nasıl Yapılır

Yurt dışı nasıl yapılır, Bu uygulama için vatandaşı olmadığınız bir ülkede tescil başvurusu yapabilmek için o ülkede yetkili olan bir marka ve patent vekili ile çalışılması gerekmektedir.Her ülkede vekil tayin etme işi o ülkenin kendi mevzuatına göre yapılır.

Call Now Button